Past Awardees

Outstanding Award

Primary Schools

Awardees Year

Nanyang Primary School

2008

Radin Mas Primary School

2008

Anglo-Chinese School (Primary)

2010

Rulang Primary School

2010

Ahmad Ibrahim Primary School

2013

Pasir Ris Primary School

2013

Temasek Primary School

2013

Secondary Schools

Awardees Year

Ngee Ann Secondary School

2010

NorthLight School

2010

Tanjong Katong Secondary School

2010

Nan Hua High School

2011

Ping Yi Secondary School

2013

Presbyterian High School

2013

Junior Colleges/Centralised Institute

Awardees Year

National Junior College

2011

Mixed Level Schools

Awardees Year

Anglo-Chinese School (Independent)

2008

Hwa Chong Institution

2010

Methodist Girls’ School

2010

Catholic High School

2011

Merit Award

Primary Schools

Awardees Year

Anglo-Chinese School (Junior)

2008

East View Primary School

2008

Elias Park Primary School

2008

Nan Chiau Primary School

2008

Pei Chun Public School

2008

Gongshang Primary School

2010

Jurong Primary School

2010

Kong Hwa School

2010

Montfort Junior School

2010

Northland Primary School

2010

Raffles Girls’ Primary School

2010

Rosyth School

2010

St Hilda’s Primary School

2010

Tampines Primary School

2010

Temasek Primary School

2010

White Sands Primary School

2010

Zhenghua Primary School

2010

Keming Primary School

2012

Nan Hua Primary School

2012

East View Primary School

2013

Elias Park Primary School

2013

Fuhua Primary School

2013

Jurong Primary School

2013

Macpherson Primary School

2013

Pei Chun Primary School

2013

Rivervale Primary School

2013

Yangzheng Primary School

2013

Yu Neng Primary School

2013

Secondary Schools

Awardees Year

Anglican High School

2008

Anglo-Chinese School (Barker Rd)

2008

Bedok South Secondary School

2008

Chung Cheng High School (Main)

2008

Clementi Town Secondary School

2008

Geylang Methodist School (Sec)

2008

Guangyang Secondary School

2008

Henderson Secondary School

2008

Mayflower Secondary School

2008

Pioneer Secondary School

2008

Tanglin Secondary School

2008

Victoria School

2008

Fairfield Methodist School (Secondary)

2010

Greenridge Secondary School

2010

Junyuan Secondary School

2010

Kranji Secondary School

2010

Nanyang Girls’ High School

2010

Presbyterian High School

2010

Riverside Secondary School

2010

St Margaret’s Secondary School

2010

Tanglin Secondary School

2011

Clementi Town Secondary School

2012

Kuo Chuan Presbyterian Secondary School

2012

Raffles Girls' Secondary School

2012

St Gabriel's Secondary School

2012

Yuying Secondary School

2012

Beatty Secondary School

2013

Broadrick Secondary School

2013

Fajar Secondary School

2013

Gan Eng Seng School

2013

Pasir Ris Secondary School

2013

Woodgrove Secondary School

2013

Junior Colleges/Centralised Institute

Awardees Year

Yishun Junior College

2008

Pioneer Junior College

2010

Millenia Institute

2012

Mixed Level Schools

Awardees Year

Methodist Girls’ School

2008

CHIJ St Nicholas Girls’ School

2010

Raffles Institution

2010

Singapore Chinese Girls’ School

2010

Dunman High School

2012